neděle 26. srpna 2012

14.8.2012 - Telč

Cosi jsme vyřizovali v Třešti. 
V poledne bylo vyřízeno a tak vznikl nápad ... co takhle jedno úterní odpoledne věnovat návště, prohlídce malebného historického města Telč, které je zapsané na seznamu UNESCO.

První písemná zmínka pochází z roku 1315. Významný datem je také rok 1339, kdy Telč dostal do vlastnictví Oldřich z Hradce z rodu Vítkovců.

Historické jádro města patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Na památkové hodnotě města se podílí i předměstí Staré Město, jehož historická část (okolí kostela Matky Boží) je městskou památkovou zónou a v neposlední řadě i to, že i nová výstavba 20. století na okrajích města respektovala hodnotné městské panoráma, které není narušeno převýšenou panelovou zástavbou.
Dominantou a také nejvýznamnější architektonickou památkou města je renesanční telčský zámek. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesační architektury. Jeho přitažlivost je tím větší, že se zde díky citlivému přístupu majitelů k dědictví minulosti zachovaly ve velmi dobrém stavu původní interiéry. 

Na zámku v době naší návštěvy byly na pokladně k mání celkem 3 okruhy:
 
Okruh A - sály a místnosti za 110 Kč
Okruh B - obytné prostory za 90 Kč
Okruh C - pohádkový jsem si schovali někdy na příště.
 
Vstup na věž 30 Kč

náměstí
 
Odkazy:


Žádné komentáře:

Okomentovat